Skip to main content

Kobiety, które doceniają piękno i wygodę z pewnością posiadają w swojej szafie co najmniej jedne botki, ponieważ właśnie te buty są niezwykle funkcjonalne i komfortowe nawet podczas noszenia przez cały dzień.
Oczywiście, na ogół najczęściej po nie sięgamy w sezonie jesiennym, ale to nie wyjątek, ponieważ to doskonałe rozwiązanie także na wczesną wiosnę, a nawet niezbyt mroźną zimę. Jak widać — są więc niezastąpione właściwie o każdej porze roku, z wyjątkiem lata, dlatego każda z nas powinna odkryć cudowne właściwości tych niepozornych, ale niezwykle przydatnych butów.
Zaczynając jednak od początku — botki są formą pośrednią pomiędzy wysokimi kozakami a półbutami i w ostatnim sezonie cieszą się tak dużym powodzeniem przede wszystkimi dlatego, że wpisują się doskonale w realia pogodowe, a poza tym spełniają właściwie pod każdym względem rosnące wymagania wszystkich klientek.
A czego tak właściwie oczekujemy od butów? Otóż, na pierwszym miejscu stoi przede wszystkim komfort, a na drogim — ładny wygląd. I wydaje się, że w tej kwestii nie ulega wątpliwości, że botki spełniają oba wymagania, pod warunkiem, że poświęcimy trochę czasu i wybierzemy najlepszy dla nas fason.
Poza tym botki skutecznie chronią nas przed chłodem, deszczem i śniegiem, dlatego nasze stopy zawsze będą w nich ciepłe i suche, a to duży plus, szczególnie w porze jesiennej, kiedy pogoda jest bardzo zmienna. Oczywiście, możemy założyć od razu kozaki, ale w razie nieoczekiwanej zmiany pogody, szybko pożałujemy swojej decyzji, ponieważ będzie nam zbyt gorąco w butach, które sięgają do kolan.
Z tego samego powodu botki są więc wybierane również podczas zimy, przede wszystkim przez te kobiety, które pracują w ciepłych pomieszczeniach. Na takie warunki kozaki są przecież zbyt ciepłe, a kiedy jest nam zbyt gorąco, wcale nie czujemy się komfortowo. To fakt, że podróżując do pracy autobusem lub tramwajem być może będzie nam zbyt zimno w botkach, ale wszystkie kobiety, które decydują się na jeżdżenie samochodem, bez żadnych obaw mogą wybrać krótkie botki, bo sprawnie działające ogrzewanie utrzyma optymalną temperaturę w aucie.
Jeśli zatem szukamy czegoś uniwersalnego, co będzie pasowało na wiosenne, jesienne i zimowe dni, przyjrzyjmy się z bliska kilku modelom botków, bo ich ilość przyprawia o zawrót głowy i najczęściej nie wiemy, które powinnyśmy wybrać. Rada jest zatem jedna —aby znaleźć wzór najlepiej odpowiadający naszym gustom, trzeba się kierować wyłącznie własną intuicją i wygodą.
Jeśli weźmiemy pod uwagę właśnie komfort chodzenia, to wydaje się, że najlepszą propozycją będą dla nas sztyblety, które pierwotnie były przeznaczone wyłącznie do jazdy konnej, ale dzisiaj na stałe wkroczyły do mody i są wybierane przez kobiety, którym zależy na ładnym, ale niezbyt oficjalnym wyglądzie.
Te botki doskonale pasują do dżinsów, swetrów i luźnych koszulek, ponieważ z reguły nie posiadają wysokiego obcasa i nie są zbyt dobrze dopasowane w okolicach kostki. Wszystko dlatego, że nie posiadają zamka, ale wszyte gumki po obu stronach, dlatego są propozycją idealną do codziennych, swobodnych stylizacji.
Dobrze jednak wiemy, że tego typu buty na płaskiej podeszwie, chociaż są niezwykle wygodne, to niestety nie zawsze wyglądają dobrze. Otóż, są wśród nas takie osoby, które właściwie nie wyobrażają sobie życia bez eleganckich kreacji, a co za tym idzie — życia bez wysokich szpilek.
W ofercie sklepów znajdziemy zatem również botki na wysokim i cienkim obcasie, który wygląda najlepiej w zestawieniu z szykownymi stylizacjami, i chociaż jest to połączenie niezwykle atrakcyjne, to niestety również najmniej wygodny. Ciekawą alternatywą mogą być więc modne botki na słupku, które są znacznie stabilniejsze i wygodniejsze od cienkiej szpilki, dlatego nasz komfort chodzenia jest dużo większy, nawet wtedy, gdy biegamy w botkach przez cały dzień.
Jeśli szukamy zatem jesiennych butów spełniających nasze oczekiwania, to chyba nie znajdziemy lepszej propozycji niż botki, które sprawdzają się w każdej sytuacji. Oficjalne spotkania, wyjście do klubu czy chodzenie po galerii od dzisiaj nie będą stanowiły żadnego wyzwania, bo odpowiednio dopasowane botki sprawią, że nie odczujemy dyskomfortu nawet w najbardziej ekstremalnych okolicznościach.